Opar

 

S oparem je třeba bojovat ve chvíli, kdy se chystá zaútočit, ret začíná svědit a mírně pálit v místě, kde by měl opar vzniknout. To je ta nejvhodnější chvíle, kdy musíme začít postižené místo potírat roztokem vody a Jodisolu, který naředíme do barvy čaje. Opar se již nevytvoří.

Další možností, jak se oparu zbavit, je přikládání kousku látky, kterou jsem namočili do  francovky. Sice to trošku pálí, ale opar se vysuší a zmizí. Podobného, lae slabšího účinku, bychom mohli dosáhnout aplikací zubní pasty s fluorem.
 
Pomůže prý také plátek česneku, který si 3x denně přikládáme asi 3 minuty na napadené místo.
 
Na jarní opar je výborná slivovice. Časté potírání způsobuje rychlé zaschnutí a urychlení zhojení.
 
Tenká kůže na rtech vysychá působením UV záření v létě mnohem rychleji. To je nejlepším předpokladem pro vypuknutí infekce na rtech – oparu. Pokud nemáme po ruce žádné léčivo, můžeme sáhout po starém a velmi osvědčeném domácím prostředku, po včelím medu. Několikrát za den lehce potřeme postižená místa tenkou vrstvou. Po několika dnech by měla být kůžička znovu v pořádku.
 
Na léčení oparu můžeme použít výluh z koření hřebíčku: do menší skleničky dáme asi 10 ks hřebíčku a zakapeme obyčejnou alpou. Necháme vyluhovat nejméně 2 dny. Postižené místo potíráme několikrát denně.
 
Pokud se nám na rtu začíná dělat opar, potřeme napadené místo tinkturou složenou z 20 kapek meduňkového oleje a 30 kapek třezalkového oleje.
 
Jedna lžička vitaminu C se smíchá s trochou vody. Když se opar v prvopočátcích projeví typickým svěděním, naneseme večer kašičku na postižené místo a necháme působit přes noc.
Zpět do obchodu