Topvet Olej pupalkový 100 ml

Kód: TP950
250 Kč –14 %
Topvet Olej pupalkový 100 ml
250 Kč –14 % 215 Kč / ks 186,96 Kč bez DPH
Skladem

Eliminuje PMS, vhodný v klimakteriu, pomáhá trávit tuky... Skvělý pro ženy!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pupalkový olej 100% - Oenothera biennis L. Pupalka dvouletá je původem ze Severní Ameriky. Je zdrojem nenasycených mastných kyselin, které jako vysoce biologicky aktivní látky ovlivňují optimální činnost organizmu. Za studena lisovaný olej je cenným zdrojem gama-linolenové kyseliny (GLA), kyseliny palmitové, kyseliny olejové a dalších látek. Pupalka příznivě ovlivňuje metabolizmus tuků, zrychluje jejich spalování a zabraňuje jejich ukládání. Reguluje krevní tlak a činnost srdce, preventivně působí proti vzniku kardiovaskulárních obtíží. Vyhlazuje pleť, působí protizánětlivě a je účinná proti projevům mastné pokožky v podobě nerovnosti v povrchu pleti. Aktivně snižuje cholesterol. Pomáhá při menstruačních obtížích a hormonální nerovnováze. Vhodným rozšířením funkcí pupalky jsou látky s antioxidačním účinkem. V našem produktu plní tuto funkci přírodní vitamín E.
 

Indikace byliny

  • zlepšuje kvalitu pleti, vlasů a nehtů
  • působí protizánětlivě
  • snižuje bolestivost a napětí prsů před menstruací
  • tlumí menstruační bolesti, je vhodný pro ženy v klimakteriu
  • optimalizuje hormonální rovnováhu
  • na problematickou pokožku
  • napomáhá snižovat cholesterol a upravit krevní tlak
  • příznivě ovlivňuje metabolizmus tuků

 

Doporučené dávkování

2 ml 1xdenně, 1 ml = 15 kapek, nebo malá kávová lžička. Nejsou známy případy nežádoucích interakcí na léky či potravinové doplňky. Není vhodné pro děti, není vhodné pro těhotné a kojící ženy.
 
Nežádoucí účinky
 
Nejsou známy případy předávkování ani jakýchkoliv nepříznivých účinků ani při dlouhodobém podávání. Podle některých klinických studií až dvě procenta nemocných uváděla při užívání pupalkového oleje nadýmání nebo jiné zažívací obtíže.  Odborná literatura také uvádí možnost vyvolání záchvatu u nemocných trpících epilepsií při použití vysokých dávek pupalky.V případě, že pravidelně používáte léky, je vhodné konzultovat aplikaci se svým lékařem, nebo lékárníkem.
 
Podmínky pro dosažení maximálního účinku
 
 
Používejte přípravek denně v doporučeném množství 1-2 ml 3x denně při jídle. Pro dosažení maximálního účinku je vhodná kombinace s vitamínem C a E. Vitamín E je v přípravku přítomen v dostatečné denní dávce. Nejsou známy případy jakýchkoliv nepříznivých účinků ani při dlouhodobém používání vysokých dávek. Olej má mírně nahořklou chuť, proto je vhodné olej přidat do studené kuchyně.
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Přesušená pokožka
Obsah: 100 ml
Země původu: Česká republika
Výrobce: MVDr. Jiří Pantůček, Vodova 40, Brno, 61200

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: