Balneorašelina 100% přírodní 18x1litr

Kód: 3376
Akce
5 hodnocení
Značka: Torf-Ziegler
1 242 Kč –20 %
Balneorašelina 100% přírodní 18x1litr
1 242 Kč –20 % 998 Kč / ks 824,79 Kč bez DPH
Skladem

Rašelina Vám svými plnohodnotnými přírodními aktivními látkami navodí nejen pocit znovuzrození a očištění, ale také Vás nabije energií přírody. Rašelinová koupel nachází uplatnění při odstraňování mnoha chorob, sportovních zranění a problémů v nejrůznějších oblastech. Je vhodná i pro rašelinové zábaly.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přírodní čistá balneologická rašelina k přípravě léčivých koupelí nebo zábalů. Objem 1 litr v praktickém PE sáčku vhodný k přípravě jedné lázeňské procedury. Balení obsahuje 18 ks.

Balneorašelina Vám svými plnohodnotnými přírodními aktivními látkami navodí nejen pocit znovuzrození a očištění, ale také Vás nabije energií přírody. Speciálně upravená přírodní rašelina je určená k jednorázovému použití do koupele ve vaně s vodou vyhřátou na 37 - 38 °C. Účinky spočívají v prohřátí celého těla a v organicko-minerálním působení koupele na celý organismus. Regenerační koupel působí blahodárně na tělo i mysl. Aktivní látky a minerály uvolňují svaly a tkáně, stimulují přirozený cyklus organismu a podporují tak regeneraci a hojení. Rozšíření možností přinesly dermatologii a kosmetickému průmyslu. Humáty obsažené v rašelině působí proti bakteriím a virům a výrazná je také jejich protizánětlivá a protinádorová aktivita. Jejich předností je schopnost chránit organismus před volnými radikály a před UV zářením. Huminové látky patří mimo jiné k nejúčinnějším posilovačům imunity. Rašelinová koupel má blahodárný vliv na kvalitu pleti, proto si tuto léčebnou metodu zamilovaly především ženy.


Aplikace

Nejméně 1 litr rašelinové směsi přidáme do 37 - 38° C teplé vody ve vaně a řádně promícháme. Pro koupel je vhodné použít minerální vodu. Pacient si poté lehne do vany s připravenou koupelí a necháme ji působit po dobu 20 minut (minimálně 15 minut). Za tuto dobu se léčivý přípravek stačí rovnoměrně rozvrstvit po celém povrchu kůže a proniknout dovnitř. Po celou dobu koupele je třeba sledovat teplotu lázně, která by neměla klesnout pod 37° C. Teplotu a délku koupele je vhodné konzultovat s lékařem. Po aplikaci je vhodné provést krátké osprchování pacienta a po dobu 20 - 30 minut zajistit suchý zábal a klid na lůžku.

Pro zábal je rašelinu vhodné nahřát. Rašelinu rozprostřete v mírné vrstvě na problematické místo. Pro zvýšení účinku přebalte do plastové fólie a do ručníku - vytvořte tak zateplení, a ponechejte působit 15 - 30 minut. Poté rašelinu omyjte. Obklad či zábal doporučujeme provádět při obtížích nebo i pravidelně.

Účinky rašeliny:

  • termofyzikální - jedním z hlavních efektů rašeliny je její tepelný efekt, kdy teplo získané jejím ohřevem, se šíří zářením, převodem a vedením. Ve srovnání s tepelnou kapacitou vody je tepelná setrvačnost rašeliny 5,15 x delší, což podporuje výrazný hluboce působící tepelný efekt peloidu s lokální hyperemií organismu jako komplexní reflexní reakce.
  • biochemické - součástí rašeliny jsou také produkty humifikačního procesu (huminové kyseliny), které se při přímé aplikaci stávají součástí komplexního působení peloidu.


Skladování a trvanlivost

Výrobek skladujte v původním obalu při teplotě +5 až +25° C, v prostorách bez přímého slunečního světla. Použitelnost/exspirace je 1 rok od data výroby (vyznačené na obalu/kartonu). Po otevření balení výrobek ihned spotřebujte.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Balneorašelina
Hmotnost: 20 kg
Obsah: 18 x 1 litr
země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: