Celkový teplý bahenní zábal

Teplý bahenní zábal z bahna Mrtvého moře výborně regeneruje pokožku. Doporučujeme jej dále pro zmírnění bolestí při revmatu a artritidě, napomáhá hojení pooperačních stavů, ran a jizev. Výrazné účinky vykazuje bahno při celulitidě, kožních obtíží typu mastné pokožky nebo šupinatění kůže.

Proč teplý bahenní zábal?

Zahřátím bahna před jeho aplikací dojde k rozpuštění krystalů solí a minerálů, snadněji se aplikuje. Zároveň je nahřáté na teplotu lidského těla pro aplikaci mnohem příjemnější a v kombinaci se zábalem dochází k maximálnímu využití solí, minerálních a stopových prvků a zvýšení léčebných a relaxačních účinků.

Budete potřebovat:  Bahno z Mrtvého moře a mikroténovou folii.

Bahno z Mrtvého moře

 

 

 

 

Postup

  • Nahřejte sáček s bahnem ve vodě teplé kolem 40°C (Pro lokální zábal, jako je koleno, loket atd, stačí ohřát cca 150 ml (tj. 1/3 sáčku bahna). Bahno můžete odebrat v potřebném množství ze sáčku a ohřát v nádobce, kterou ponoříte do teplé vody. promíchávejte.
  • Před aplikací bahno ještě dobře promíchejte, aby se voda z Mrtvého moře spojila s bahnem
  • Bahno naneste na tělo, popř. i vlasy a obličej (vyhněte se kontaktu s očima i okolí očí)
  • Celé tělo nebo oeštřovanou část zabalte igelitovou nebo mikrotenovou fólií a nechte působit 20 minut (dobu působení je možné i prodloužit)
  • Osprchujte tělo čistou vodou a setrvejte pokud možno ještě hodinu v teple
  • Bahno nepoužívejte na otevřené rány

 

Doporučení při použití proti celulitidě

Pokud budete zábal z bahna Mrtvého moře používat pro odbourání celulitidy, bahno aplikujte na kritická místa a zakryjte folií a suchým ručníkem. Nechte bahno působit cca 30 minut. Pak bahno smyjte, ale nesprchujte se, pokud to je možné i 10 - 12 hodin, aby účinné látky bahna mohly maximálně působit. Před zábalem je vhodné provést koupel ze Soli z Mrtvého moře. Kůže bude výborně připravena pro působení bahenního zábalu. Pro odbourání celulitidy používejte tuto proceduru 2- krát týdně  po dobu jednoho měsíce. Udržovací zábaly pak provádějte 1- krát za měsíc nebo podle potřeby. 

 

 

 

Zpět do obchodu