Termofor rašelinový krční

Kód: SF501
Akce Tip
25 hodnocení
Značka: Torf-Ziegler
479 Kč –26 %
Termofor rašelinový krční
479 Kč –26 % 355 Kč / ks 293,39 Kč bez DPH
Objednáno

Oblíbený rašelinový termofor ze 100% rašeliny - krční. Pro opakované použití!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rašelinový termofor krční je určený k tepelné terapii pro oblast krční páteře. Tvar rašelinového krčního termoforu je je přizpůsobený tvaru a anatomii těla v okolí krční páteře a ramen, je proto vhodný při bolestech krční páteře a svalů. Upozornění: tvar termoforu odpovídá tvaru uvedenému na obrazku krabičky a termoforu. Obrázek krabičky je pouze ilustrativní. Termofor je nyní v krční oblasti zaoblený.

Proč přírodní rašelinová náplň?

V termoterapii je důležité, aby zdroj tepla měl konstantní teplotu po celou dobu aplikace. Rašelina je výborný "držák" tepla. Proto jsou termofory pro domácí použití i profesinální nosiče tepla plněny čistou přírodní rašelinou, která zaručuje dlouhodobé udržení požadované teploty. Profesionály používané modré rašelinové nosiče uvidíte například v lázních nebo wellness centrech.

Jak rašelinový termofor vypadá?

Vlastní rašelinový polštářek je vyroben z pevného PVC obalu s pevnými sváry po obvodu výrobku. Po nahřátí se polštářek vkládá do bílého bavlněného potahu, který zabraňuje přímému kontaktu kůže s horkým termoforem. Termofor je opakovatelně použitelný  a vhodný i pro děti. Termofor nezpůsobuje podráždění pokožky.

Kdy je rašelinový termofor vhodné použít?

Nahřátý termofor je vhodný například při ztuhnutí a bolestech svalů, kloubů a krční páteře, při chronických bolestech revmatického původu a při bolestech jiného druhu, avšak NEZÁNĚTLIVÉHO původu.

Pokyny k použití

Před vlastním ohřevem vyjměte polštářek z kartonu, případně textilního obalu. Po nahřátí vložte zpět do textilního obalu. Při ohřevu doporučuje zkoušet ideální teplotu pohmatem.

Ohřev v mikrovlnné troubě

Přehněte krajní části výrobku dolů a položte jej na otočný skleněný talíř tak, aby se výrobek nedotýkal stěn trouby. Při výkonu 600 W ohřívejte maximálně 3 minuty. V případě, že termofor začně příliš zvětšovat svůj objem, ohřívání přerušte a nechte polštářek vychladnout. Pak znovu ohřívejte.

Ohřev v plynové, horkovzdušné a elektrické troubě

Přehněte krajní části termoforu dolů a položte jej na porcelánový talíř tak, abyse nedotýkal stěn trouby. Ohřívejte max. 10 minut při 150°C. V případě, že termofor začně příliš zvětšovat svůj objem, ohřívání přerušte a nechte polštářek zcela vychladnout. Pak znovu ohřívejte.

Ohřev ve vodní lázni

Termofor bez obalu vložte do nádoby s vodou. Zahřívejte na 80°C. Po dosažení dané teploty vypněte ohřev a polštářek nechte dalších 5 - 10 min. ve vodní lázni prohřát. Poté vyjměte a osušte. Voda nesmí vařit, jinak dojde k poškození výrobku!

Nenechávejte výrobek při ohřevu bez dozoru. Prosíme, při nahřívání termoforu nepřekračujte uvedené časové a teplotní hodnoty!

Doplňkové parametry

Kategorie: Hřejivé polštářky
Hmotnost: 1 kg
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
B Avatar autora termofor 6.5.2015 15:00
Opravdu dobra vec, doporucuji, účinné.
Odpovědět
B Avatar autora termofor 6.5.2015 15:00
Opravdu dobra vec, doporucuji, účinné.
Odpovědět
L Avatar autora 8.1.2015 13:37
Na uvolnění krční páteře je k nezaplacení. Doporučuji, vydrží dlouho teplý.
Odpovědět