Jak na hemoroidy

Hemoroidy, žilní městky, lidově „zlatá žíla“ nebo nesprávně hemeroidy, jsou zvětšené žíly v konečníku. Typicky se hemoroidy projevují bolestí, svěděním a krvácením konečníku. Za hlavního viníka vzniku hemoroidů se označuje sedavý způsob života. Stejně tak k němu přispívá i složení stravy a následně stolice. Nebezpečný je zejména nízký obsah vlákniny. Posledním hlavním faktorem pro hemoroidy je zvýšení tlaku uvnitř konečníku. K tomu dochází nejčastěji při zácpě, ale i při těhotenství, porodu nebo zvedání nadměrně těžkých břemen. Svoji úlohu pravděpodobně do jisté míry hraje i dědičnost.

Hemoroidy mají několik charakteristických projevů. Nejčastějším projevem je bolest a svědění konečníku. Společně se zarudnutím kůže v okolí řitního otvoru jsou způsobeny zánětem. Může se přidat i krvácení. To má obvykle podobu stop jasně červené krve na stolici nebo toaletním papíře.
Hemoroidy se podle výše svého uložení obvykle dělí na vnitřní a vnější. Vnitřní jsou hlouběji v konečníku a nemusí být dlouho patrné. Hemoroidy na sebe upozorní nejčastěji krvácením. Velké městky mohou působením tlaku vyhřeznout navenek. Vzhledem k tomu, že hemoroidy jsou o intimním problémem, lidé se často brání vyhledat lékaře. 
 V první fázi hemoroidů, se opravdu můžete obejít bez lékaře, pokud je začnete potírat konopnou mastí Carun. Potírání opakujte ráno a večer, vždy po omytí konečníku studenou vodou. Pokračujte v aplikaci alespoň týden.
Osvědčená pomoc proti hemoroidům a opruzenému konečníku, je sedací lázeň s minerály z Mrtvého moře. Tato lázeň výborně desinfikuje a hojí současně. Na hemoroidy u žen po porodu speciálně doporučujeme Gynekologickou sůl z Mrtvého moře.  Historicky osvědčeným prostředkem na hemeroidy je dubová kůra, kterou nabízíme například ve formě gelu s dubovou kůrou.