Velba Živá magnéziová sůl 5,5l

Kód: VELB081
Akce
41 hodnocení
499 Kč –23 %
Velba Živá magnéziová sůl 5,5l
499 Kč –23 % 385 Kč / ks 318,18 Kč bez DPH
Skladem
Velké balení. Koupelová sůl při nedostatku hořčíku. Vhodná při ekzémech, ichtyóze, lupénce, revmatismu, artritidě, zánětech..

Detailní informace

Detailní popis produktu

Živá magnéziová sůl ve velkém balení 5 l pro zdravotní koupel. Optimální složení minerálů v Živé magneziové soli pomáhá buňkám zlepšit látkovou výměnu a přispívá k jejich regeneraci. Obsažené minerály v Živé magneziové soli odstraňují z pokožky škodliviny. Mají antialergický, dezinfekční a vysušující účinek. Dominantou Živé magneziové soli je hořčík (magnézium), který má nezastupitelnou úlohu v životě organismu. Reguluje srdeční činnost a svalové kontrakce, chrání nervy, je známý jako protistresový iont, pomáhá tělu využívat vitamíny C a E a zabraňuje ukládání vápníku v ledvinách a žlučníku.Typickými příznaky nedostatku hořčíku jsou křeče v lýtkách a stehnech, tupá bolest hlavy, závratě a pokles koncentrace. V mnohých případech se přidává srdeční arytmie, žaludeční křeče, nevolnost a zvracení. Pokud máte také kožní problémy, tak splňujete všechny důvody pro urychlený zvýšený přísun hořčíku právě pomocí koupele v Živé magneziové soli.

Živou magneziovou sůl doporučujeme využívat hlavně při kožních, revmatických a zánětlivých problémech:

 • kožní onemocnění (lupénka, chronické ekzémy, akné, ichtyóza, zánětlivé onemocnění kůže)
 • revmatizmu a artritidě(Běchtěrevova choroba, osteoporóza)
 • cévních a nervových problémech (neurastenie)
 • pomáhá ženám v klimaktériu
 • srdečně – cévních onemocněních (ateroskleróza, hypertonie)
 • pomáhá léčit ženské pohlavní orgány (záněty, hormonální poruchy)
 • stomatologická onemocnění (záněty ústní dutiny, paradontóza)

Použití

Živá magnéziová sůl se používá ve formě koupele, (hořečnatá koupel) nebo jako nasycený roztok. Pro koupel magneziovou sůl rozpustíme ve vaně. Na jednu vanu vody (cca 60 litrů vody) přidáme asi 250 g živé soli. Teplota vody by měla být 38 – 45°C. Doporučujeme ponořit zejména bolestivé části těla. Pokud je ve vaně prostor k pohybu, doporučujeme jej využít. Délka koupele by měla být od 15 do 25 minut. Při pobytu ve vodě déle než 25 minut dochází k vyluhování látek s hydrogiroskopickými vlastnostmi a pokožka ztrácí schopnost vázat vodu.
Po ukončení koupele nepoužívejte mýdlo, ani šampóny. Minerály dostatečně odstraní nadbytečné tuky a špínu. Opláchněte tělo čistou vodou a ještě asi hodinu zůstaňte zabaleni v teple, čímž se zvýší účinek živé soli.

V případě, že máte bolestivou pouze část těla, kterou potřebujete přelíčit, udělejte si koncentrovanější roztok (do 500 g živé soli vlejte cca 2 l vody) namočte do roztoku gázu, nebo vatu a obklad si přikládejte na postižené místo.

Všeobecně se doporučuje používat živou magnéziovou sůl ve formě koupele 2-3 x týdně po dobu 2 – 4 týdnů. Ani několikanásobné překročení denního limitu (cca 300 mg) hořčíku zdravému člověku neuškodí, protože nadbytečné množství se automaticky z těla vyloučí.

Doporučujeme také magnéziovou kůru, která probíhá po dobu 4 týdnů formou koupele:

 • 1 týden – 3 x týdně - 450 g na koupel
 • 2 týden – 3 x týdně - 450 g na koupel
 • 3 týden – 2 x týdně - 450 g na koupel
 • 4 týden – 2 x týdně - 450 g na koupel

A nezapomeňte! Vodu z vany můžete klidně používat na zalévání květin v bytě! Budete mile překvapeni už po dvou týdnech.

Živá magneziová sůl byla objevena ve velkých hloubkách (víc než 2000 m pod zemí) při průzkumných vrtech. Její neobyčejné složení, hlavně s ohledem na množství Mg (hořčíku), ale i jiných minerálů, dává reálné předpoklady na léčení jako podpůrný léčebný prostředek.

Základní chemické složení:

MgCl2..........427 g/l
Na ……….1205 mg/l
K ……..…...677 mg/l
Mg …………..109 g/l
Bromidy.....8282 mg/l
Ca ……...…199 mg/l
Chloridy....….320 G/l
B …………...65 mg/l
Cr ….…..…..7,1 mg/l

Doplňkové parametry

Kategorie: Koupelové soli
Hmotnost: 4 kg
Obsah: 5,5 l
Země původu: Česká republika
Výrobce: Daniel Obdržálek
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Avatar autora magneziová sůl 4.2.2015 10:12
osvědčila se mi při křečích.
Odpovědět
M Avatar autora Magneziová sůl 16.10.2014 09:35
jsem spokojena s touto solí.
Odpovědět