Velba Živá magnéziová sůl 500 g

Kód: SF502
Akce
25 hodnocení
69 Kč –14 %
Velba Živá magnéziová sůl 500 g
69 Kč –14 % 59 Kč / ks 48,76 Kč bez DPH
Skladem
Hořečnatá koupel. Vhodná při ekzémech, ichtyóze, lupénce, revmatismu, artritidě, zánětech..

Detailní informace

Detailní popis produktu

Živá magnéziová sůl (známá též jako "hořečnatá sůl") je určena pro zdravotní koupele. Optimální složení minerálů v Živé magnéziové soli pomáhá buňkám zlepšit látkovou výměnu a přispívá k jejich regeneraci. Obsažené minerály v Živé magnéziové soli odstraňují z pokožky škodliviny. Mají antialergický, dezinfekční a vysušující účinek. Dominantou hořečnaté soli je hořčík (magnézium), který má nezastupitelnou úlohu v životě organismu. Reguluje srdeční činnost a svalové kontrakce, chrání nervy, je známý jako protistresový iont, pomáhá tělu využívat vitamíny C a E a zabraňuje ukládání vápníku v ledvinách a žlučníku.Typickými příznaky nedostatku hořčíku jsou křeče v lýtkách a stehnech, tupá bolest hlavy, závratě a pokles koncentrace. V mnohých případech se přidává srdeční arytmie, žaludeční křeče, nevolnost a zvracení. Pokud máte také kožní problémy, tak splňujete všechny důvody pro urychlený zvýšený přísun hořčíku právě pomocí koupele v Živé magneziové soli.

Živou magneziovou sůl doporučujeme využívat hlavně při kožních, revmatických a zánětlivých problémech:

 • kožní obtíže (lupénka, chronické ekzémy, akné, ichtyóza, zánětlivé onemocnění kůže)
 • revmatizmu a artritidě (Běchtěrevova choroba, osteoporóza)
 • cévních a nervových problémech (neurastenie)
 • pomáhá ženám v klimaktériu
 • srdečně – cévních onemocněních (ateroskleróza, hypertonie)
 • pomáhá léčit ženské pohlavní orgány (záněty, hormonální poruchy)
 • stomatologická onemocnění (záněty ústní dutiny, paradontóza)

Použití

Živá magnéziová sůl se používá ve formě koupele, (hořečnatá koupel) nebo jako nasycený roztok. Pro koupel magneziovou sůl rozpustíme ve vaně. Na jednu vanu vody (cca 60 litrů vody) přidáme asi 250 g živé soli. Teplota vody by měla být 38 – 45°C. Doporučujeme ponořit zejména bolestivé části těla. Pokud je ve vaně prostor k pohybu, doporučujeme jej využít. Délka koupele by měla být od 15 do 25 minut. Při pobytu ve vodě déle než 25 minut dochází k vyluhování látek s hydrogiroskopickými vlastnostmi a pokožka ztrácí schopnost vázat vodu.
Po ukončení koupele nepoužívejte mýdlo, ani šampóny. Minerály dostatečně odstraní nadbytečné tuky a špínu. Opláchněte tělo čistou vodou a ještě asi hodinu zůstaňte zabaleni v teple, čímž se zvýší účinek živé soli.

V případě, že máte bolestivou pouze část těla, kterou potřebujete přelíčit, udělejte si koncentrovanější roztok (do 500 g živé soli vlejte cca 2 l vody) namočte do roztoku gázu, nebo vatu a obklad si přikládejte na postižené místo.

Všeobecně se doporučuje používat živou magnéziovou sůl ve formě koupele 2-3 x týdně po dobu 2 – 4 týdnů. Ani několikanásobné překročení denního limitu (cca 300 mg) hořčíku zdravému člověku neuškodí, protože nadbytečné množství se automaticky z těla vyloučí.

Doporučujeme také magnéziovou kůru, která probíhá po dobu 4 týdnů formou koupele:

 • 1 týden – 3 x týdně - 500g na koupel
 • 2 týden – 3 x týdně - 500g na koupel
 • 3 týden – 2 x týdně - 500g na koupel
 • 4 týden – 2 x týdně - 500g na koupel

V prodeji máme také větší balení magneziové soli: 5,5 l a 20 kg.

A nezapomeňte! Vodu z vany můžete klidně používat na zalévání květin v bytě! Budete mile překvapeni už po dvou týdnech. Živou magnéziovou sůl dodáváme v balení: 1 l a 5,5 l.

Živá magneziová sůl byla objevena ve velkých hloubkách (víc než 2000 m pod zemí) při průzkumných vrtech. Její neobyčejné složení, hlavně s ohledem na množství Mg (hořčíku), ale i jiných minerálů, dává reálné předpoklady na léčení jako podpůrný léčebný prostředek.

Základní chemické složení:

MgCl2 .……...427 g/l
Na ……….1205 mg/l
K ……..…...677 mg/l
Mg …………..109 g/l
Bromidy.....8282 mg/l
Ca ……...…199 mg/l
Chloridy....….320 G/l
B …………...65 mg/l
Cr ….…..…..7,1 mg/l
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Soli do koupele
Hmotnost: 0.5 kg
Obsah: 0,5 kg
Země původu: Česká republika
Výrobce: Daniel Obdržálek
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
HS Avatar autora 9.1.2015 13:33
Jsem velmi spokojená s touto solí,
Odpovědět
P Avatar autora Magneziová sůl 31.10.2014 10:56
Dobrá na křeče vlýtkách a po zátěži - trénuju v posilovně. Dělám si ji na nohy. Krásně krystalizovaná, je vidět, že je opravdu přírodní, oproti tomu čemusi, co nabízejí v lékárnách.
Odpovědět