Minerální sůl z Mrtvého moře 5 kg

Kód: WELB103
Akce
113 hodnocení
Značka: Velba
549 Kč –16 %
Minerální sůl z Mrtvého moře 5 kg
549 Kč –16 % 460 Kč / ks 380,17 Kč bez DPH
Skladem

100% přírodní sůl z Mrtvého moře. Napomáhá při léčbě akné, lupénky, revmatu. 100% přírodní čistá minerální sůl z Mrtvého moře v 5 kg balení pro koupelovou kúru. Sůl je neprodyšně uzavřena v plastikovém kbelíku. Krystalky soli z Mrtvého moře jsou zcela odlišné od obyčejných solí, minerální látky (zejména hořčík, vápník, sodík, draslík) dosahují velmi vysoké koncentrace. Proto roztok soli z Mrtvého moře nechutná slaně, ale spíš trpce až hořce. Koupel se solí z Mrtvého moře působí zklidňujícím a relaxačním účinkem na celé tělo i nervový systém a tiší svalovou únavu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% přírodní čistá minerální sůl z Mrtvého moře v 5 kg balení pro koupelovou kúru. Sůl je neprodyšně uzavřena v plastikovém kbelíku. Krystalky soli z Mrtvého moře jsou zcela odlišné od obyčejných solí, minerální látky (zejména hořčík, vápník, sodík, draslík) dosahují velmi vysoké koncentrace (viz. tabulka dole) Proto roztok soli z Mrtvého moře nechutná slaně, ale spíš trpce až hořce. Koupel se solí z Mrtvého moře působí zklidňujícím a relaxačním účinkem na celé tělo i nervový systém a tiší svalovou únavu. Čistí, hydratuje a revitalizuje pokožku a odstraňuje z ní škodlivé látky. Dlouhodobá účinnost při obtížích kůže s rychlou výměnou epidermis je i vědecky ověřená. Sůl z Mrtvého moře doporučuje například MUDr. F. Novotný (Atopický ekzém, 2009) při ekzému jako nejúčinnější ze solných koupelí. Pokud jste tuto koupel ještě nevyzkoušeli, rozhodně vám ji doporučujeme, budete překvapeni účinkem.

Koupel v soli z Mrtvého moře napomáhá při odstraňování kožních problémů jako je:

  • mastná pokožka
  • olupující se pokožka 
  • suchá a svědivá pokožka

Koupel má velmi příznivý účinek také při:

  • revmatických potížích
  • kloubních potížích
  • zlepšuje pohyblivost bolestivých míst

Složení

Složka   Obsah Přípustný rozsah
Chlorid hořečnatý MgCl2 33,30% 31 - 35%
Chlorid draselný KCl 24,30% 20 - 28%
Chlorid sodný NaCl 5,50% 3,8 - 8%
Chlorid vápenatý CaCl2 5,50% 0,1 - 0,5%
Bromid Br 0,50% 0,3 - 0,6%
Sírany SO4 0,15% 0,05 - 0,2%
Nerozpustné látky   0,03% 0 - 0,3%
Zkrystalizovaná voda 36,40% 32 - 40%

 

Pokyny pro solnou lázeň

  • Pro lokální koupel  při lupénce, ekzému, plísních do 6 litrů teplé vody rozpusťte 3 vrchovaté polévkové lžíce vody a postiženou část těla ponořte do koupele na 20 minut. Aplikujte 1-krát denně po dobu 10 - 14 dnů. Doporučujeme i menší balení soli Sůl z Mrtvého moře 500 g. Poté pokožku opláchněte čistou vodou a aplikujte Krém na ruce z Mrtvého moře nebo Krém na nohy z Mrtvého moře.
  • Celotělové koupele  při lupénce provádějte po dobu 10 až 14 dnů. Koupel aplikujte 1x denně s vyšší koncentrací soli. 400 až 500 g soli rozpusťte v 80 litrech teplé vody (obsah vany), ulehněte do lázně a setrvejte 15-20 minut. Doporučujeme zakoupit větší balení Soli z Mrtvého moře. Nepoužívejte proto po koupeli mýdlo nebo sprchovací gel. Po koupeli opláchněte tělo čistou a vlažnou vodou a aplikujte Tělové mléko z Mrtvého moře.

  • K obkladům postižených míst lupénkou nebo ekzémem rozpusťte 1 vrchovatou polévkovou lžíci soli ve 2 litrech teplé vody. Do roztoku namočte gázu nebo sterilní čtvereček a přiložte na postižené místo.

  • Při pohybových obtížích, celulitidě a pro krásu pokožky ve vaně s teplou vodou (cca 37 st. C) rozpusťte 250 gramů soli a položte se do připravené lázně. v lázni relaxujte 15 až 20 minut. Během této doby pokožka absorbuje veškeré minerální složky a stopové prvky. Sůl odstraňuje z pokožky všechny nečistoty a nadbytečný tuk. Nepoužívejte proto po koupeli mýdlo nebo sprchovací gel. Po koupeli opláchněte tělo čistou a vlažnou vodou a aplikujte Tělové mléko z Mrtvého moře. Úleva od bolestí kloubů se obvykle dostaví již po první koupeli.

Doplňkové parametry

Kategorie: Obtíže
Hmotnost: 5.1 kg
Obsah: 5 kg
Země původu suroviny: Izrael
Výrobce: Daniel Obdržálek
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
B Avatar autora 2.9.2014 14:37
Dobrá.
Odpovědět