Mrtvé moře na mastnou pleť a akné

Trápí-li Vás akné, neváhejte a zkuste masku z Mrtvého moře. Bahno z Mrtvého moře absorbuje nečistoty, snižují sekreci mazu, omezuje lesk a upravuje pH pokožky. Pokud masku použijete 2x týdně a doplníte péčí o obličej mýdlem z Mrtvého moře na akné, případně dalšími přípravky z Mrtvého moře, možná budete mít nad mastnou pokožkou brzy vyhráno. Bahno z Mrtvého moře používají i kosmetické salony k detoxikaci a omlazení pleti.

Základní maska z bahna Mrtvého moře

Základní masku připravíme pouhým promícháním bahna z Mrtvého moře (cena 119,- Kč) s kosmetickým olejem. Při akné doporučujeme použít jeden z těchto pleťových olejů (ceny od 106,- Kč): avokádový - jojobový - šípkový - makadamiový - mandlový

bahno smazany stitek  bio avokado

Postup

Sáček s bahnem z Mrtvého moře otevřete a odeberte si potřebné množství, cca 2 - 3 lžíce bahna. Bahno smíchejte s 1 lžící kosmetického oleje. Dobře promíchejte, nebude to problém, oleje a bahno se po chvilce míchání krásně spojí. Naneste na obličej (můžete použít špachtli, pokud nemáte, jde to i polévkovou lžící z opačné strany) a nechte působit cca 10 minut. Pozor, bahno z Mrtvého moře bude možná trošku štípat, ale ničeho se nebojte, jedná se o normální jev. Masku smyjte teplou vodou a odpočiňte si. Pokud máte citlivější pleť, můžete pozorovat začervenání, které za krátkou dobu odezní.

Masky pro inspiraci

Maska z bahna Mrtvého moře s levandulí

Sáček s bahnem z Mrtvého moře otevřete a odeberte si potřebné množství, cca 2 - 3 lžíce bahna. Bahno smíchejte s 1 lžící jojobového oleje a přidejte pár kapek levandulového éterického oleje. Naneste na obličej (můžete použít špachtli, pokud nemáte, jde to i polévkovou lžící z opačné strany) a nechte působit cca 10 minut.

Maska z bahna Mrtvého moře s makadamovým olejem

Sáček s bahnem z Mrtvého moře otevřete a odeberte si potřebné množství, cca 2 - 3 lžíce bahna. Bahno smíchejte s 1 lžící makadamového oleje.  Naneste na obličej (můžete použít špachtli, pokud nemáte, jde to pěkně i polévkovou lžící z opačné strany) a nechte působit cca 10 minut.

Maska z bahna Mrtvého moře s Tea Tree olejem

Sáček s bahnem z Mrtvého moře otevřete a odeberte si potřebné množství, cca 2 - 3 lžíce bahna. Bahno dobře promíchejte a doplňte 3 kapkami Tea Tree oleje. Můžete zakápnout šťávou z limetky. Naneste na obličej (můžete použít špachtli, pokud nemáte, jde to pěkně i polévkovou lžící z opačné strany) a nechte působit cca 10 minut. Tato maska může dříve vyschnout, proot je dobré tomu zabránít překrytím obličeje s maskou folií nebo jednoduše sáčkem s vystřiženými otvory pro ústa a nos.