Detoxikační solná koupel

Jednou z nejúčinnějších a nejjednodušších metod v jarní očistě je detoxikační solná koupel.

Jarní období je ideálním časem pro očistu celého těla. Po vyčerpávajícím zimním období, kdy jsme organismus přetěžovali kalorickými jídly, halili se do teplého oblečení a na čerstvý vzduch se nám často nechtělo, je potřeba organismus nabít novou energií.

Proč očistu organismu nezahájit solnou detoxikační koupelí, o které se tvrdí, že vydá za tři dny očistného půstu? Koupel si můžeme připravit z Himalájské koupelové soli,   v živé magneziové soli nebo ze  soli z Mrtvého moře.

Všechny tyto soli mají výrazné detoxikační a očišťující účinky, doplní nám chybějící minerální látky a stopové prvky. Rozpohybují náš lymfatický systém a posílí po zimě křehkou imunitu. Pomohou také v problémech s krevním oběhem, s pletí a při revmatických bolestech. Solanková koupel výborně podporuje odkyselení našeho těla a vede k vyrovnané a přirozené pH hodnotě pokožky.  V protikladu k normální koupeli, při které je pokožce odebírána vlhkost, se usazuje při solankové koupeli sůl ve vnější zrohovatělé vrstvě pokožky a váže zde vodu. Tímto zůstává přirozená ochranná vrstva pokožky zachována. Pokožka nevysychá. Proto jsou solankové koupele také velmi vhodné u suché pleti. Čistící účinek 30 minutové solankové koupele odpovídá 3 dennímu očistnému půstu. Osmózou jsou jedovaté látky z těla předávány do koupelové vody a naopak jsou minerální látky ze solanky kůží přijímány.

Detoxikační solnou koupel připravujeme pouze ze 100% přírodní koupelové soli. Nikdy nevolíme soli s přídavky jiných komponentů, efekt osmózy a detoxikace by nenastal. Na jednu solankovou koupel budete potřebovat 300 až 1 kg krystalické soli. Pro citlivou pokožku je vhodné začít menší koncentrací solného roztoku.

1. Krystalickou sůl vložíme na dno vany a zalijeme teplou vodou tak, aby byla sůl ponořena. Sůl necháme pozvolna rozpouštět.

2. Až bude sůl zcela rozpuštěná, doplníme vanu teplou vodou. Nekombinujeme s žádnými jinými koupelovými přísadami! Ideální teplota koupele je 37°C a je dobré, pokud se nám podaří tuto teplotu dodržet po celou dobu koupele, protože tělo pak není namáháno dorovnáváním teploty.

3. V koupeli relaxujeme 15 až 20 minut.

4. Pak se osprchujeme pouze čistou vodou a je dobré ještě 15 minut odpočívat na lůžku.

kbelik_himalajska