Rhassoul, ghassoul, marocký jíl nebo lávová zem?

Všechny názvy jsou správné a označují přírodní jíl vulkanického původu, který je mimořádně bohatý na minerály a vyniká mezi přírodními produkty v péči o pleť a vlasy.  Ghassoul pochází z arabského slova "ghassala", což znamená "mýt". Jako přírodní zkrášlovač je známý po více než 1400 let. Těží se v Maroku v pohoří Atlas hluboko pod povrchem Země.  Rhassoul se používá v proslulých  tureckých lázních Hammam a pro výrobu tělových a pleťových masek, šamponů a mýdel.

rhasoul

Marocký jíl nebo také lávová zem je velmi jemný přírodní minerální jíl, který je ideální k očištění pokožky nebo vlasů. Je 100% přírodní, takže neobsahuje žádné dráždivé látky a je vhodný pro všechny typy pleti i vlasů. Marocký jíl se u nás prodává v podobě prášku, který se rozpouští ve vodě a aplikuje se jako pasta. Vysoký obsah minerálních látek zajistí, že jíl pleť nebo vlasy zbaví veškerých nečistot a přebytečného mazu. Všechny tyto nežádoucí látky se smyjí společně s pastou z jílu ghassoul teplou vodou.

Pasta z marockého jílu zanechá vlasy i pleť ve fantastické formě. Obrovské plus jílu je fakt, že pokožku nevysušuje a nenarušuje její přirozenou bariéru. Všechny typy pleti, včetně mastné pleti s akné, pokožky suché a citlivé ožijí a budou ve skvělé kondici.  Masky z marockého jílu zjasňují pokožku, zlepšují její pružnost, odstraňují přebytečný tuk i z hlubších pórů, což pomáhá při akné. Uzavírá póry a omezuje jizvy, což má za následek vyhlazení pokožky. Důkladně očistí také vlasovou pokožku, čímž odstraní pocit svědění a vlasy jsou pružnější, méně se vysušují a štěpí.

Marocký jíl se může používat denně bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Nevyvolává alergické reakce a je vhodný pro všechny typy pleti u dospělých i dětí, včetně pleti problematické. Lze jej efektivně využít dokonce k léčbě různých typů kožních problémů, jako jsou ekzémy nebo lupénka.

maroko