Nejzdravější nápoj na světě

Ne, není to pivo, pánové... Za nejzdravější nápoj na světě je považován drink, které nás téměř nic nestojí - obyčejná voda s citronem. Do větší sklenice s vodou vymačkáme půl citronu a můžete mírně dochutit špetkou himalájské soli. Vlažnou vodu s citronem se doporučujeme vypít ráno na lačno, ale není vůbec na škodu popíjet tento drink celý den. Uvidíte, jak vám bude dobře...

Proč?

Očišťuje tělo

Pokud pravidelně každé ráno nalačno vypijete sklenici vlažné vody se šťávou z citronů, vyčistí se vám pleť, nastartujete svůj metabolismus a dopřejte tělu kompletní detoxikaci. Citronová voda funguje jako čistič krve.Vitamin C také krev ředí, čímž se stává vhodnou prevencí proti trombóze. Svými silnými účinky bojuje proti vysokému cholesterolu a následnému usazování v tepnách.

Kontroluje tlak

Citron má schopnost kontrolovat srdeční činnost. Když ráno a v průběhu dne popíjíte tento nápoj, Váš srdeční tlak bude stabilnější.

Proti depresím

Citron s vodou osvěžuje a uvolňuje mysl, redukuje stres a sklon k depresím.

Upravuje pH

Citron, přestože je velmi kyselý, je jednou z nejalkaličtějších potravin a při pravidelné konzumaci upravuje  pH. V podstatě nás "zásaduje".

Posiluje imunitu

V období nachlazení, chřipek a viróz je výborným zdrojem přírodního vitamínu C.

Urychluje hubnutí

Citrony obsahují vlákninu, která  rozpohybuje metabolismus. Je prokázano, že citronová voda napomáhá při shazování přebytečných kilogramů.

Pečuje o váš dech

Je pravda, že čerstvá citronová šťáva, která se aplikuje na dásně, pomáhá zastavit krvácení a mírnit bolest zubů. Stejně tak je výborná v boji se špatným dechem. Spolehlivě s vodou funguje jako prevence proti paradontóze. 

Působí močopudně

Pomáhá vyplavit nežádoucí látky z těla, jelikož zvyšuje frekvenci močení. Díky pravidelnému vyplachování bakterií a toxinů s těla nevědomky bojujeme i s artritidou.

Dýchací problémy

Voda s citronem ulevuje od problémů s dýchacími cestami. Pomáhá s alergiemi a uvolňuje astma. Navíc jako přírodní antibiotikum chrání sliznice před infekcí.

Doplňuje tekutiny

Mnoho lidí si neuvědomuje, že je organismus po dlouhé noci dehydrovaný. Dehydrovaný organismus vede ke zhoršení funkcí organismu, ke stresu, zácpě a únavě. Velká sklenice s citronovou šťávou dodá potřebné množství tekutin a dobře nastartuje organismus na dlouhý a náročný den. Zároveň ze svého těla vyplavíte toxiny, které se usadily v trávicím traktu během noci.

Vodu s citronem je vhodné popíjet vlažnou. Studená voda sice osvěží, ale pro tělo znamená teplotní šok, který není příliš prospěšný. Můžete si ji dát ráno nalačno, ale my jsme vyzkoušeli, že je výborné ji popíjet celý den. Pokud žijete v oblasti s dobrou pitnou vodou z kohoutku a máte možnost koupit si BIO citrony, máte vyhráno. Budete se na 100% cítit méně unavení, zbavíte se nejrůznějších drobných zdravotních problémů a Vaše imunita zajásá. Možná se stanete časem na tomto superdrinku závislými, stejně, jako se to stalo nám...:)