O akné

Acne vulgaris, běžně akné, je jedno z nejčastějších chronických onemocnění kůže a nejčastější kožní onemocnění v pubertě. Akné má různé podoby. Během života postihne akné alespoň jednou 85 - 100% lidí. Akné vzniká v důsledku uzavření vývodů mazových žláz, což způsobí jejich zanícení. Ucpání mazových žláz může způsobit vznik hlubokého zánětu, po které zůstávají i jizvy. Akné se nejčastěji objevuje na obličeji, a to zejména v T-zóně, ramenou, horní části hrudi a zádech. Příčiny akné mohou být hormonální nerovnováha, špatná strava a péče o kůži. Základem úspěšného boje s akné je každodenní důkladná péče o pleť. Ta spočívá především v dokonalém čištění pleti ráno a večer. Dalším důležitým hlediskem jsou správně zvolené čistící přípravky a vhodná kosmetika odpovídající danému typu pleti.

Produkty Mrtvého moře se zaměřují na problematickou pleť postiženou akné a mají speciálně sestavený program pro aknózní a problematickou pleť. Konkrétní kosmetikou pro péči o pleť s akné je  
Bahenní mýdlo z Mrtvého moře (mud soap) a Čistící gel s minerály z Mrtvého moře, který díky podílu minerálů Mrtvého moře a dezinfekčním účinkům slané vody Mrtvého moře pleť ošetřují a správně čistí. Pleť s akné navíc vyživí a doplní o potřebné minerály.  Chcete-li se nadobro zbavit akné, doporučujeme aplikovat jednu z kúr z Mrtvého moře: Léčebný program u lehčích forem akné  nebo Léčebný program u těžších forem akné. Samozřejmě se vyhýbejte spouštěcím faktorům akné, správně se stravujte a aktivně odpočívejte!