Zalmanova emulze do koupele žlutá 250 ml

Kód: ZAL001
Akce Novinka
7 hodnocení
430 Kč –5 %
Zalmanova emulze do koupele žlutá 250 ml
430 Kč –5 % 410 Kč / ks 338,84 Kč bez DPH
Bohužel vyprodáno
Hydratuje a tonizuje pokožku, zabraňuje předčasnému stárnutí pokožky, snižuje efekt "pomerančové kůže". Upravuje krevní tlak.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Doporučujeme skladem:  bílou terpentýnovou koupel.

Zalmanova emulze do koupele je uvolňující pryskyřičná emulze pro přípravu lokálních nebo celotělových koupelí. Tento kosmetický přípravek do koupele se doporučuje při celkovém vyčerpání organismu, únavovém syndromu, při častých nachlazeních, hydratuje a tonizuje pokožku, zabraňuje předčasnému stárnutí pokožky, snižuje efekt "pomerančové kůže". vhodným způsobem doplňuje léčbu vysokého krevního tlaku, zvyšuje odolnost při nachlazení a v chřipkovém období. Udržuje v dobrém stavu pokožku, mění vzhled pomerančové kůže, vzpružuje pohlavní sílu, příznivě působí na metabolismus tuků. Emulze je žluté až žlutohnědé barvy a vzhledem se podobá slunečnicovému oleji. Obsahuje vysoce kvalitní esenciální olej z pryskyřice borovice, smíšený s ricinovým olejem, kyselinou olejovou a hydroxidem sodným. Zalmanova emulze obsahuje mnoho nenasycených mastných kyselin, které působí na kůži tak, že rozšiřují její kapiláry, podporují metabolismus buněk, čistí je od toxinů a blokují volné radikály. Samotná koupel zvyšuje teplotu kůže a podkoží, což může způsobit zvýšené pocení.

Žlutá emulze není vhodná pro osoby s nízkým tlakem! 

Alexander S. Zalman (1875-1965) byl prominentní ruský lékař, jehož celoživotní práce se stala obrovským přínosem k rozvoji přírodního léčení. Zalman získal 3 lékařské diplomy: v Rusku, Německu a Itálii, plynule ovládal 5 světových jazyků a svůj život zasvětil lékařskému výzkumu a medicíně. Působil v mnoha klinikách největších evropských měst. Studoval balneoterapii podle lékaře Knejppa, u profesora Erba Valinskeho.
Napsal 3 knihy [Tajemství a moudrost lidského těla (1958), Zázrak života (1960), Tisíc způsobů léčby (1965)], ve kterých popsal výsledky léčby chronických onemocnění na podkladě skutečných výzkumů. Základem jeho teorie je kapilární systém, který je alfou a omegou vývoje i léčby všech onemocnění. Jeho léčebná metoda s použitím žluté a bílé terpentýnové emulze ukázala vynikající výsledky a byla i přijata francouzským ministerstvem zdravotnictví.

Zalmavann žlutý

Návod na používání

Lokální koupele (pro ruce, nohy a sedací koupele)

Lokální (místní) koupele se obvykle doporučují starším nebo oslabeným lidem, kterým jsou zakázány celkové koupele, nebo těm, kteří nemají doma vanu. V tomto případě použijte na 10 l vody (teplota 36 stupňů Celsia) 3 ml emulze. Do koupele ponořte ruce nebo nohy na 10 – 20 minut. Po koupeli se zabalte do přikrývky a zůstaňte v teple minimálně 15 minut.

 Celotělové koupele

Napusťte vanu vodou (150 litrů), pomocí teploměru se ujistěte, že teplota vody nepřesahuje 35 - 37°C. Odměřte požadované množství přípravku (začínejte s 10 ml, cca 1 polévková lžíce). Rozmíchejte odměřené množství emulze ve vaně pod proudem tekoucí vody. Na hladině vody mohou zůstat hrudky a olejové skvrny, které se zcela rozpustí při dalším přidání horké vody.

Při dalších koupelích je možné množství přípravku postupně zvyšovat z 10 na 20 ml a pobyt v koupeli se může postupně prodloužit z 10 na 20 minut. Lehněte si a ponořte se do koupele co nejhlouběji. Pokud to vana umožňuje, ponořte se až po bradu. Hlavu do vany neponořujte. Po ponoření do vany setrvejte při počáteční teplotě 35-37°C. Po 3-5ti minutách připusťte horkou vodu a teplotu koupele postupně zvyšujte.

V průběhu koupele nebo až po ní můžete pociťovat na kůži mírné mravenčení (tzv. požadovaný efekt). To znamená, že „spící kapiláry“ se začínají otevírat, dochází ke zlepšení jejich elasticity a průtokové schopnosti. V případě, že toto mravenčení nepocítíte, můžete zvýšit množství emulze nebo prodloužit dobu pobytu v koupeli. V opačném případě množství emulze v koupeli nezvyšujte.  Po odchodu z vany se neomývejte, pouze si oblékněte župan, anebo se zabalte do prostěradla a zůstaňte v teple na lůžku minimálně 15 minut.

Upozornění

Vana je po aplikaci lázně kluzká, proto dbejte zvýšené opatrnosti při výstupu!

Přípravky Zalmanovy emulze jsou certifikovány pro prodej v EU jako kosmetický přípravek, proto je nelze považovat za náhradu léčiv. V případě zdravotních potíží jejich použití vždy konzultujte s lékařem. U citlivých osob může dojít k podráždění kůže, proto doporučujeme provést test aplikace přípravku za ušním boltcem.

 Složení

terpent oil, oleic acid, refined castor oil (DAB 10), fir needle oil abies sibirica oil, aqua.

Doplňkové parametry

Kategorie: Koupele a zábaly
Hmotnost: 0.3 kg
Obsah: 250 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: