Trápí Vás křeče dolních končetin?

Udělejte si magnéziovou koupel v přírodní magnéziové soli.

Nedostatek hořčíku je v poslední době velmi diskutované téma. Vědecké výzkumu přinášejí závěry, že hořčík v lidském organismu opravdu chybí. Nedostatek hořčíku se projevuje únavou, poruchami spánku, sníženou imunitou, dlouhodobým napětím, kožními obtížemi atd. Hořčík můžeme doplňovat různými způsoby, jedním z nejrychlejších je však magnéziová koupel.

Živá magnéziová sůl se používá ve formě koupele, (hořečnatá koupel) nebo jako nasycený roztok. Pro koupel magneziovou sůl rozpustíme ve vaně. Na jednu vanu vody (cca 60 litrů vody) přidáme asi 250 g živé soli. Teplota vody by měla být 38 – 45°C. Doporučujeme ponořit zejména bolestivé části těla. Pokud je ve vaně prostor k pohybu, doporučujeme jej využít. Délka koupele by měla být od 15 do 25 minut. Při pobytu ve vodě déle než 25 minut dochází k vyluhování látek s hydrogiroskopickými vlastnostmi a pokožka ztrácí schopnost vázat vodu.
Po ukončení koupele nepoužívejte mýdlo, ani šampóny. Minerály dostatečně odstraní nadbytečné tuky a špínu. Opláchněte tělo čistou vodou a ještě asi hodinu zůstaňte zabaleni v teple, čímž se zvýší účinek živé soli.

V případě, že máte bolestivou pouze část těla, udělejte si koncentrovanější roztok (do 500 g živé soli vlijte cca 2 l vody) namočte do roztoku gázu, nebo vatu a obklad si přikládejte na postižené místo.

Všeobecně se doporučuje používat živou magnéziovou sůl ve formě koupele 2 - 3x týdně po dobu 2 – 4 týdnů. Ani několikanásobné překročení denního limitu (cca 300 mg) hořčíku zdravému člověku neuškodí, protože nadbytečné množství se automaticky z těla vyloučí.

Doporučujeme také magnéziovou kůru, která probíhá po dobu 4 týdnů formou koupele:

1 týden – 3 x týdně - 500 g na koupel

2 týden – 3 x týdně - 500 g na koupel

3 týden – 2 x týdně - 500 g na koupel

4 týden – 2 x týdně - 500 g na koupel