Vnitřní detoxikace se zeleným jílem

O mnohostrannosti využití zeleného jílu se již mnoho napsalo. Jeho absorpční, čisticí a hojivé účinky z něj dělají šikovného pomocníka nejen kosmetického, ale i zdravotního. Zelený jíl používají profesionálové v kosmetice i lázeňství, ale podívejme se, jak se dá používat v domácích podmínkách.

Jílů existuje celé množství, ale mezi nejhodnotnější patří právě zelený jíl  (illit a montmorillonit) protože velmi účinně absorbuje toxiny.  Naše tipy se vztahují právě k jílu illit, kde používáme extra jemný provětrávaný zelený jíl Argiletz.

Zelený jíl odvádí z těla škodlivé látky a posiluje krev. Působí také proti překyselení žaludku a při průjmech. Jíl užívejte nejdéle 3 týdny, potom udělejte na týden nebo měsíc přestávku a kúru můžete opakovat.

V prvních dnech pijte jen jílovou vodu – půl lžičky jílu rozmíchejte ve skleničce vody, nechte přes den nebo přes noc stát a pak vypijte jen vodu bez sedliny. V dalších dnech nemusíte připravovat jíl předem, stačí rozmíchat jíl ve vodě a všechno vypít. Nejlepší je se poradit před začátkem kúry s lékařem.

Podle magazínu Dobroty

Zelený jíl absorbuje pachy ze vzduchu. Nasypte trochu jílu do mističky a položte ji do místnosti. Na jíl můžete ještě nakapat éterický olej. Jíl se hodí i k odstranění pachů v ledničce.