Rašelinový zábal jednorázový 15x40 cm, 20 ks

Kód: RA001
Akce
14 hodnocení
Značka: Sfagnum
249 Kč –4 %
Rašelinový zábal jednorázový 15x40 cm, 20 ks
249 Kč –4 % 239 Kč / ks 207,83 Kč bez DPH
Skladem
20 ks v jednom balení. Pro obklady kloubů, kolena, ramena. Ulevuje při bolestech zad a kloubů. Šetrnější varianta rašelinového zábalu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rašelinový zábal jednorázový 15x40 cm, velikost pro obklady kloubů, kolena, ramena, je 3 - 4 mm silná vrstva rašeliny mezi dvěma tenkými foliemi. Balení obsahuje 20 ks plátů. Rašelinový plát  se přikládá propustnou stranou na záda nebo klouby. Jako zdroj tepla se používá univerzální nosič tepla, který ohříváme parou nebo ve vodní lázni a přikládáme na rašelinový jednorázový zábal.
Rašelinový zábal je výborným doplňkem při léčbě bolestí zad a kloubů. Zlepšují tonus kůže a podkoží, dochází k hlubokému prohřátí a způsobuje relaxaci svalů a uvolnění vazivové tkáně, což značně zvyšuje efekt následné fyzioterapie nebo masáže.
Rašelina je historií prověřený přírodní prostředek pro koupele a zábaly. S rašelinou v lázeňství se setkáváme již ve Starém Řecku. Dnes je rašelinový zábal tradiční lázeňskou procedurou.

Při výrobě rašelinových zábalů se využívá pouze rašelina ze schválených přírodních léčivých zdrojů, které se těží na rašeliništích v oblastech přírodních léčivých pramenů. Soli obsažené v minerálních pramenech prostupují rašelinovým substrátem a obohacují je o látky, které mají blahodárný vliv na náš organismus. Rašelinový zábal doporučujeme použít při:

  • bolesti kloubů a páteře
  • subakutní a chronické stavy revmatického a traumatického původu
  • artrózy
  • svalové kontraktury
  • celulitidu, obezitu
  • vhodné pro zvýšení lokálního prokrvení
  • choroby pohybového aparátu, degenerativního a úrazového původu
  • oběhové, metabolické, nervové a gynekologické choroby

Kontraindikace pro teplý zábal: při horečnatých a infekčních onemocněních, akutní zánět močových cest, těžká  onemocněních srdce a krevního oběhu, těhotenství (s aplikací podél páteře), těžší zánětlivá a jiná akutní onemocnění kůže, vysoce zánětlivém revmatismu a zánětlivých procesech, alergie na obsah zábalu, poraněních a infekcích pokožky, krvácení, otoky, přecitlivělost na teplo, pokud neurčí lékař jinak

Pokyny k použití

Nosiče tepla se nahřejí na cca 60°C (vodní lázní, párou apod.) a celou plochou přiloží na jednorázový rašelinový zábal umístěný na postiženém místě pacienta po dobu 15 - 20 min. Postupným uvolňováním tepla přes rašelinový zábal se zabrání tepelnému šoku. Účinnost huminních látek je identická s klasickým rašelinovým zábalem. JRZ jsou dodávány ve třech rozměrech: (v cm) 15x40, 30x40,  60x40. Přírodní příměsi zabraňují větším únikům vody ze zábalu a tím také výraznějšímu znečištění pacienta.

 

 

           

Doplňkové parametry

Kategorie: Rašelina
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: