Zelený jíl na bolavé klouby a namožené svaly

argiletz obrZelený jíl je po staletí využíván mnoha civilizacemi jako terapeutický prostředek. Zelený jíl je přirozeně bohatý na minerální látky a stopové prvky, potřebné pro organismus. Blahodárné vlastnosti jílu lidem využívali Sumerové, Egypťané, v Babylonii, Asii, Indii i v Rusku. Čínská medicína a tibetská medicína využívá nejdříve všech možností léčby přes kůži. Zelený jíl se zde používá na bahenní koupele a jílové obklady. Obklady z jílu se aplikovaly při onemocnění kloubů, zánětech kloubů nebo dokonce při výhřezu meziobratlových plotének. Jílové obklady pomáhají při křečových žilách.

Jílů existuje celé množství, ale mezi nejhodnotnější patří právě zelený jíl  (illit a montmorillonit) protože velmi účinně absorbuje toxiny.

Bolavé klouby a namožené svaly

Jíl rozmíchejte s vodou na hustší kaši. Můžete přidat éterické oleje podle Vaší volby. Jíl naneste ve vrstvě 0,5 – 1 cm přímo na kůži, překryjte nebo převažte potravinářskou folií a nechte působit 1 - 2 hodiny. Aplikaci můžete opakovat.

 T I P  

Můžete ovázat i ručníkem (pokud chcete dané místo zahřívat), ale až potom, co místo ovážete folií. To zabrání vyschnutí jílu.

Zelený jíl si můžete objednat ZDE